Ciężki dym podczas wesela – czy to bezpieczne?

Pary Młode prześcigają się w niecodziennych pomysłach na uatrakcyjnienie swojego wesela, dlatego na przyjęciach weselnych możemy spotkać gołębie, konfetti, czekoladowe fontanny, wiejski stół, słodki stół, bańki mydlane, sztuczne ognie i inne ciekawe akcenty i zabawy. Każda zakochana para ma odmienny gust estetyczny i w związku z tym każda wybiera odmienną oprawę dla tego wyjątkowego dla niej wydarzenia. Ale są też takie atrakcje, które pojawiają się na prawie wszystkich weselnych celebracjach. Jedną z nich jest ciężki dym.

Czym jest ciężki dym i czy można go bez obaw używać?

Ciężki dym to potoczne określenie atrakcji weselnej mającej postać gęstej mgły unoszącej się nisko nad ziemią. Jej nazwa jest nieco myląca – w rzeczywistości ciężki dym nie ma nic wspólnego z dymem. Tak naprawdę to para powstająca wskutek reakcji chemicznej, do której dochodzi przez połączenie suchego lodu z gorącą wodą. Spowita taką parą sala weselna wygląda niezwykle nastrojowo, wręcz baśniowo, zwłaszcza w przyciemnionym świetle i z romantyczną muzyką grającą w tle, dlatego Pary Młode prawie zawsze decydują się na jej użycie w trakcie pierwszego tańca rozpoczynającego wesele. Pozwala to nadać tej wyjątkowej chwili, gdy para po raz pierwszy staje wspólnie na parkiecie jako mąż i żona, magiczny charakter, a jednocześnie ukryć drobne niedociągnięcia i potknięcia w trakcie amatorskiego zazwyczaj tańca. Choć ciężki dym gwarantuje bez wątpienia oszałamiający efekt wizualny, niektórzy mają obawy związane z jego stosowaniem, gdyż nie są pewni, czy wdychanie sztucznej mgły powstającej z połączenia suchego lodu z gorącą wodą nie zaszkodzi tańczącej w jej obłokach Parze Młodej i zgromadzonym wokół niej gościom weselnym. Uspokajamy, że nie ma powodu do obaw – suchy lód w formie gazowej jest lekki, bezwonny i oczywiście niegroźny, o ile, rzecz jasna, jego wytwornicę użytkuje się zgodnie z instrukcją. Zresztą powstała w wyniku sublimacji suchego lodu para utrzymuje się tylko przez kilka minut, przez cały czas pozostając blisko parkietu. Nie unosi do góry i nie rozprzestrzenia w sposób niekontrolowany, a wraz z końcem pierwszego tańca całkowicie znika, sala weselna nie będzie więc nią wypełniona przez całe wesele.

Co może być dobrym dodatkiem do ciężkiego dymu?

Taniec w chmurach zawsze wygląda zjawiskowo, ale istnieje możliwość dodatkowego upiększenia efektu magii, jaki daje ciężki dym. Najlepszy na to sposób to umiejętne operowanie światłem. Gdy gęsta mgła osnuwa parkiet i zaczynają rozbrzmiewać pierwsze dźwięki muzyki, oświetlenie należy odpowiednio przyciemnić i przełączyć na kolorowe. Jeśli taniec jest wolny i dostojny, barwy powinny się zmieniać w spokojnej, jednostajnej sekwencji. Jeśli natomiast jest żywiołowy i energiczny, doskonale go uświetnią dynamicznie zmieniające się wiązki kolorów. Nasza sala weselna wyposażona jest w nowoczesny system iluminacji, które pozwalają na takie operowanie światłem bez konieczności wynajmowania dodatkowego sprzętu w postaci przenośnych reflektorów, projektorów czy stroboskopów. Każda Para Młoda może więc u nas skorzystać z tej dodatkowej atrakcji bez uiszczania nadprogramowych opłat.