Czym sugerować się przy wyborze sali weselnej?

Rezerwacja sali weselnej to pierwsza i najważniejsza rzecz, o jaką należy zadbać przygotowując się do ślubu. To od niej zależy, jak będzie wyglądać wesele i jak będą bawić się na nim goście. Dlatego podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze sali weselnej, na jakie szczegóły zwrócić uwagę i jakie pytania zadać przed złożeniem rezerwacji.

Jak wybrać odpowiednią dla siebie salę weselną?

Wybór sali weselnej zależy od trzech kluczowych aspektów: lokalizacji, wielkości i ceny. Lokalizacja istotna jest ze względu na możliwość dogodnego dojazdu zarówno gości podróżujących samochodem, jak i tych, którzy wybierają się na wesele autobusem lub pociągiem. Najlepiej byłoby, gdyby sala weselna znajdowała się w domu weselnym położonym nie w środku miasta, gdzieś panuje ciągły zgiełk, lecz na jego obrzeżach, które są zdecydowanie spokojniejszą okolicą, a jednocześnie zapewniają bliskość węzłów komunikacyjnych. Sala weselna musi być też odpowiedniej wielkości, tak aby zdołać pomieścić wszystkich gości i zapewnić im swobodę ruchów w trakcie zabawy, nie sprawiając przy tym wrażenia zbyt przestronnej i nieco opustoszałej. Nie bez znaczenia jest też cena. Koszty wynajęcia sali weselnej bywają niekiedy bardzo wysokie, ale można uniknąć nadwyrężenia ślubnego budżetu, wybierając taką salę, która pozwoli zaoszczędzić na dodatkowo płatnych atrakcjach. Przykładowo nasze sale weselne posiadają setki wbudowanych kolorowych diod dających widowiskowe pokazy świetlne, które mogą z powodzeniem zastąpić występy pirotechniczne, pokazy laserowe, kule dyskotekowe i tym podobne drogie atrakcje.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając salę na wesele?

W sali weselnej bardzo ważna jest akustyka, dlatego przed dokonaniem rezerwacji warto upewnić się, że wybrane miejsce zapewnia odpowiednie warunki akustyczne gwarantujące doskonałe brzmienie muzyki, nie tylko generowanej komputerowo, ale też granej na żywo. Nawet jeśli za oprawę muzyczną wesela będzie odpowiadał DJ, a nie zespół, może się zdarzyć, że ktoś z gości zechce zaśpiewać przygotowaną przez siebie piosenkę z dedykacją dla Państwa Młodych, dobrze byłoby dać mu możliwość takiego występu i postarać się, aby wypadł on jak najlepiej. Poza tym oczywiście wybierając salę weselną koniecznie trzeba sprawdzić, czy w pakiecie jest nocleg dla Pary Młodej i gości z daleka. Dobry dom weselny oferuje takie udogodnienia.