DJ czy zespół muzyczny – kto lepiej sprawdzi się na Waszym weselu?

DJ czy zespół na wesele – to dylemat, przed którym staje każda szykująca się do ślubu Para Młoda. Wybór zależy oczywiście od indywidualnych preferencji i wymagań, a także budżetu, jaki można przeznaczyć na tę rozrywkę. Na ostateczną decyzję wpływ może mieć również dom weselny, ponieważ nie każdy przystosowany jest do organizacji zabawy z muzyką na żywo. Przed podjęciem decyzji, co będzie lepszą opcją – DJ czy zespół na wesele – warto ją więc dobrze przemyśleć, nie tylko analizując wszystkie za i przeciw, ale też upewniając się, że dom weselny, w którym zarezerwowana została sala, zapewnia odpowiednie warunki do wybranej formy zabawy.

 

Jakie są wady i zalety występów na żywo?

 

Piosenki wykonywane na żywo mają swój niezaprzeczalny urok, słuchając ich goście weselni mogą poczuć się jak na koncercie. Stwarza to specyficzną atmosferę. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu zwłaszcza starszym uczestnikom zabawy, którzy cenią sobie tradycję i występy prawdziwych muzyków oraz wokalistów – zespół grający na żywo z pewnością wpasuje się w ich gust. Pamiętajmy jednak, że weselna impreza w założeniu powinna trwać do samego rana, a muzycy i wokaliści wykonujący piosenki na żywo przecież się męczą, będą więc musieli robić regularne przerwy na odpoczynek i posiłek. Istnieje też ryzyko, że wokalistę po kilku godzinach śpiewania zawiedzie głos – co wtedy? Trzeba wziąć również pod uwagę, że repertuar oferowany przez zespoły weselne zwykle nie jest zbyt wysublimowany, obejmuje głównie najbardziej znany polskie szlagiery dyskotekowe i nie daje dużych możliwości personalizacji.

 

Dlaczego warto wybrać DJ-a na wesele?

 

Zatrudnienie DJ-a to świetny pomysł, choćby z tego względu, że takie rozwiązanie gwarantuje nieprzerwaną muzykę, a co za tym idzie, nieprzerwaną zabawę na weselu. Nawet jeśli DJ zrobi sobie krótką przerwę na poczęstunek, piosenki nadal będą rozbrzmiewać z głośników. Taka opcja ma też tę zaletę, że zapewnia znacznie bardziej zróżnicowany repertuar. Para Młoda może dowolnie dobierać piosenki z tysięcy dostępnych utworów, dostosowując je do gustu swojego i swoich gości. Dużym plusem jest ponadto cena. Zatrudnienie DJ-a nie wiąże się z tak wysokimi kosztami jak wynajęcie zespołu, co oznacza oszczędność rzędu kilku tysięcy złotych. Tych, którzy obawiają się braku wodzireja na weselu z muzyką z odtwarzacza, uspokajamy: DJ nie tylko nie wyklucza obecności wodzireja, ale też często sam pełni tę rolę.