Jak długo przed ślubem należy zacząć poszukiwania sukni ślubnej?

Panna Młoda, która marzy o idealnej sukni ślubnej, powinna zacząć jej poszukiwania odpowiednio wcześniej – tylko wtedy będzie mogła mieć pewność, że zdąży z wyborem oraz niezbędnymi przymiarkami i poprawkami na czas.

Kiedy najlepiej zacząć rozglądać za wymarzoną suknią ślubną?

Dom weselny już wybrany? Sala weselna zarezerwowana? W takim razie przyszła pora na odwiedziny w salonie sukien ślubnych. Warto zająć się tym już na samym początku przygotowań do ślubu, ponieważ zakup sukni ślubnej wygląda trochę inaczej niż standardowe zakupy w sklepie odzieżowym – i to nie tylko dlatego, że wybór jest trudniejszy i zajmuje więcej czasu. Same przymiarki są dość czasochłonne, ale najwięcej czasu zabierają poprawki krawieckie, których wybrana przez Panną Młodą kreacja na pewno będzie potrzebować, jeśli ma idealnie leżeć, podkreślać atuty sylwetki i pięknie się prezentować. Z tego też względu zaleca się rozpocząć poszukiwania sukni ślubnej na co najmniej 8 miesięcy przed wielkim dniem lub nawet wcześniej, jeśli Panna Młoda woli kreację szytą na zamówienie zamiast gotowej sukni z katalogu. Garnitur ślubny można kupić nieco później niż suknię ślubną, ponieważ w tym przypadku zakupy zajmują trochę mniej czasu, ale też nie warto z tym zwlekać zbyt długo – 5 miesięcy przed ślubem to optymalny termin. Pamiętajmy, że zarówno wizyta w salonie sukien ślubnych, jak i w sklepie ze ślubną modą męską wymaga wcześniejszej rezerwacji. Najlepiej umówić się na nią z dwutygodniowym wyprzedzeniem, aby mieć gwarancję dyspozycyjności konsultantów.

Suknia ślubna szyta na zamówienie – ile trzeba na nią czekać?

Suknia ślubna szyta na zamówienie to opcja dla Panny Młodej, która nie znalazła odpowiedniej dla siebie kreacji w katalogu, a nie chce decydować się na fason, który nie spełnia w pełni jej oczekiwań. Szyciem sukien ślubnych na miarę zajmują się wyspecjalizowane w tym krawcowe i to właśnie do nich należy się zgłosić z prośbą o przygotowanie spersonalizowanej kreacji. Najlepiej zrobić to na rok przed ślubem. Samo uszycie sukni zajmuje od kilku do kilkunastu tygodni, ale wcześniej trzeba przygotować jej projekt, do tego dochodzą przymiarki i poprawki – wszystko to zabiera mnóstwo czasu. A wymarzona suknia musi być przecież idealnie skrojona. Dla większości panien młodych to sprawa najwyższej wagi, ważniejsza nawet niż sala weselna, obrączki czy oprawa muzyczna uroczystości. I nic w tym dziwnego. Jaka kobieta w takim dniu nie chciałaby wyglądać olśniewająco?