Jak udekorować salę weselną?

Sala weselna, miejsce w którym odbędzie się Wasze wesele, musi prezentować się pięknie w tym wyjątkowym dniu. Nie chodzi tylko o to, by wyglądała gustownie i robiła zachwycające wrażenie na gościach, ale przede wszystkim o to, by tworzyła ciepły, przyjazny i co najważniejsze, romantyczny nastrój w trakcie tego romantycznego wydarzenia, jakim jest celebracja miłości dwojga ludzi.

Jakich dekoracji nie może zabraknąć na sali weselnej?

Najchętniej wybieraną dekoracją sali weselnej są oczywiście kwiaty. Bardzo ważna jest w tym przypadku kolorystyka, ponieważ każdy kolor ma swoją symbolikę, z tego też względu większość par młodych wybiera czerwone i białe róże, symbolizujące namiętność i szlachetność. Śliczne pąki tych kwiatów, ich delikatne płatki, a także upajający zapach towarzyszący gościom przez cały czas trwania weselnej zabawy zapewnią niezapomniane wrażenia sensoryczne. Sala weselna może nabrać interesującego charakteru również wtedy, gdy zostanie ozdobiona bibułowymi pomponami lub papierowymi rozetami – to teraz modny trend na wielu uroczystościach. Obowiązkowym uzupełnieniem wszystkich wymienionych wyżej dekoracji powinny być oczywiście ozdoby stołów: białe, lniane obrusy, elegancko złożone serwetki i przystrojone krzesła.

Jakich dekoracji sali weselnej lepiej unikać?

Jako dekoracja sali weselnej na pewno nie sprawdzają się świece. Ich blask wprawdzie tworzy bardzo nastrojowy, romantyczny klimat, ale ma też niezaprzeczalną wadę w postaci lejącego się z nich gorącego wosku. Do tego dochodzi niebezpieczeństwo pożaru. Zamiast świec lepiej więc wybrać lampki (można rozwiesić je pod sufitem) albo latarenki (można postawić je na stole), a jeszcze lepiej zastąpić je systemem iluminacji świetlnych, który zamieni sufit w gwiaździste niebo, a część wydzieloną do tańca w iście klubowy parkiet. W taki system oświetleniowy wyposażona jest każda z naszych sal weselnych – goście zgodnie przyznają, że to idealne dopełnienie weselnej aranżacji.