O co pytać przy wyborze sali weselnej?

Poszukiwania sali weselnej warto zacząć jak najwcześniej, najlepiej zaraz po zaręczynach i ustaleniu daty ślubu, ponieważ czas oczekiwania na wolny termin w tym przypadku wynosi od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Oczywiście wolne terminy to pierwsza rzecz, o jaką należy zapytać przy wybieraniu sali na wesele. Ale warto zadać też wiele innych pytań, by upewnić się, że wybrany dom weselny będzie idealnym miejscem do świętowania ślubu.

Jakie pytania warto zadać przed rezerwacją sali weselnej?

Sala weselna powinna być przede wszystkim odpowiedniej wielkości, czyli na tyle duża, by pomieścić wszystkich gości, a jednocześnie nie sprawiać wrażenia pustej w przypadku małej ich liczby, jak również dostępna w cenie, na jaką pozwala budżet pary młodej. Jeśli metraż i cena wynajmu okażą się odpowiednie, warto zapytać o typowy układ sali i możliwość jego modyfikacji, a także dekoracje, czyli standardowe nakrycia stołów i dodatkowe ozdoby oraz ewentualne ograniczenia w zakresie samodzielnej aranżacji wnętrza. Kolejna rzecz, o jaką należy zapytać, to menu na wesele. Jakie posiłki i napoje oferuje kuchnia? W jaki sposób są one serwowane gościom? Czy obowiązuje opłata korkowa za przyniesienie własnego alkoholu? Dobrze jest już na etapie rezerwacji upewnić się też, że wybrany dom weselny oferuje wolne pokoje – przydadzą się one dla gości z daleka, będą mogli w nich odpocząć po zakończeniu zabawy i wyspać się przed powrotem do domu. Poza tym oczywiście warto zapytać o to, czy sala weselna jest ubezpieczona.

Na co jeszcze zwrócić uwagę rezerwując salę weselną?

Odwiedzając kolejne domy weselne warto pytać ich właścicieli o dodatkowe, oferowane przez nich w cenie wynajmu sali udogodnienia i atrakcje dla gości – może to być kluczowy aspekt, który zdecyduje o wyborze konkretnej sali. Nasz dom weselny na przykład posiada oryginalny system oświetleniowy, który potrafi przeobrazić sufit w niebo pełne gwiazd i ożywić parkiet feerią barw. Pary młode go uwielbiają, ponieważ taka iluminacja z jednej strony pozwala zaoszczędzić na dekoracjach sali weselnej, z drugiej zaś tworzy niepowtarzalny klimat i zapewnia niezapomniane wrażenia wizualne.