Prezent dla gości weselnych

Pomysły na prezenty dla gości weselnych

Pamiątki dla gości weselnych w formie drobnych upominków wręczanych w trakcie uroczystości powoli stają się standardem w Polsce. Taka forma podziękowań za uczestnictwo we wspólnej zabawie nie wymaga zbytnich nakładów finansowych, a przy tym stanowi świetny sposób na okazanie jak ważni dla pary młodej są ich przyjaciele i rodzina – warto więc zadbać o ten szczegół podczas organizacji wesela. Poniżej podpowiadamy, co warto kupić, a czego nie, w nadziei, że ułatwi to Państwu wybór najlepszych prezentów.

Jakie pamiątki dla gości weselnych cieszą się największą popularnością?

Najpopularniejsze pamiątki dla gości weselnych to oczywiście słodycze: czekoladki, cukierki, lizaki, ciasteczka itp. Kto z nas nie lubi takich łakoci? Tego rodzaju uniwersalny pomysł na podziękowania dla gości weselnych, gwarantuje, że upominek nie okaże się rozczarowaniem dla żadnego z nich. Ciekawą, również bardzo popularną, alternatywę dla słodkości stanowią alkohole, a konkretnie małe buteleczki z korkiem wypełnione oryginalnym trunkiem, na przykład domowymi nalewkami. Poza smakołykami i alkoholami pary młode często wybierają na pamiątki dla gości weselnych również takie upominki jak latarenki ze świeczkami zapachowymi czy personalizowane magnesy na lodówkę – są one dużo trwalsze, więc będą przypominać o wspólnej zabawie przez długi czas. Musimy jednak pamiętać, że o ile świeczki zapachowe są praktyczne i przez to zawsze mile widziane jako prezent, o tyle na przykład magnesy na lodówkę mogą się szybko znudzić lub po prostu nie przypaść do gustu komuś, kto nie lubi tego typu ozdób, odradzamy więc raczej taki pomysł na podziękowania dla gości weselnych.

A może warto postawić na oryginalne prezenty?

Jeśli chodzi o nieco bardziej oryginalne prezenty dla gości weselnych, warto rozważyć takie pomysły jak zmywalne tatuaże, banki mydlane czy podręczny zestaw na kaca. Doskonale wpisują się one w kontekst dobrej zabawy i na pewno poprawią gościom humor. Można też – do czego zachęcamy – napisać dla każdej z zaproszonej osób specjalnie dla niej przeznaczony list z podziękowaniami. Wielu z nas na pewno wciąż z sentymentem myśli o odchodzącej już w niepamięć tradycji pisania listów, dlatego odręcznie nakreślone słowa podziękowań gwarantują wzruszenie u bliskich. Ważne, aby listy różniły się od siebie, to nada każdemu z nich osobisty charakter. Dobrym pomysłem na oryginalne prezenty dla gości weselnych są ponadto praktyczne przedmioty z personalizowanymi grawerami czy nadrukami, na przykład wachlarze, które zapewnią powiew świeżości w gorący dzień, idealne na wesela organizowane w środku lata. Takie upominki z pewnością spotkają się z miłym przyjęciem ze strony gości.