Ślub zimą

Ślub zimą – o czym należy pamiętać?

Jeden z najpopularniejszych ślubnych przesądów mówi, że dobra pora na ślub to miesiąc z literką „r” w nazwie, dlatego tak wiele par decyduje się wyprawić wesele w marcu, czerwcu, sierpniu, wrześniu, październiku lub grudniu. Dwa z tych miesięcy przypadają na zimę, ale to niekoniecznie musi być minus. Zimowa aura potrafi stworzyć wyjątkowy klimat i zapewnić piękną oprawę dla ślubu i wesela, choć oczywiście takie uroczystości organizowane w marcu czy grudniu rządzą się swoimi zasadami – i warto o tym pamiętać.

O co zadbać organizując ślub zimą?

Organizując ślub w zimie przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że choć pogoda o tej porze roku nie sprzyja lekkim ubiorom, miejsce, w którym odbędzie się uroczystość (kościół, urząd lub sala udostępniana przez dom weselny) na pewno będzie klimatyzowane. W związku z tym najlepiej wybrać taki outfit, który pozwoli czuć się komfortowo tak na zewnątrz, jak i w środku. W przypadku Pana Młodego sprawdzi się gustowny, gruby płaszcz narzucony na garnitur, Panna Młoda natomiast może zdecydować się na futro lub odpinane ciepłe bolerko z długimi rękawami. Takie dodatki nie zepsują stylizacji, za to zapewnią niezbędną ochronę przed zimnem. Organizując ślub i wesele zimą warto pomyśleć także o gościach – bez cienia wątpliwości przybędą oni na te uroczystości w kurtkach, czapkach i szalikach, a co za tym idzie, będą potrzebować miejsca na ich bezpieczne przechowanie. Należy więc upewnić się, że dom weselny, w którym zarezerwowana jest sala, posiada szatnię.

Czy ślub w zimie to dobry pomysł?

Jak najbardziej! Piękne, śnieżne krajobrazy idealnie wpasują się w ślubną kolorystykę, w której dominuje biel, i nadadzą uroczystości jeszcze bardziej eleganckiego charakteru. Taka sceneria wspaniale będzie się też prezentować na pamiątkowych ślubnych zdjęciach. Ale nie tylko dlatego warto wziąć ślub zimą. Poza niezaprzeczalnymi walorami estetycznymi zimowe śluby mają też inną istotną zaletę: ułatwiają organizację i pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy. O tej porze roku zarówno urzędy, jak i sale weselne nie mają takiego obłożenia jak wiosną czy latem, dzięki czemu o wiele łatwiej znaleźć wolny termin, a do tego koszt wynajmu sali jest nieco niższy.