Wynajem sali na komunię – o czym trzeba pamiętać?

Pierwsza komunia święta jest przełomowym wydarzeniem w życiu młodego katolika i ogromnym powodem do dumy dla jego bliskich, dlatego dla uczczenia tej wyjątkowej okazji warto wyprawić przyjęcie. Najlepiej zrobić to w wynajętej sali – takie rozwiązanie jest chyba najwygodniejsze i z tego względu zyskuje ostatnio na popularności. Decydując się na wynajem lokalu, zdejmuje się ze swoich barków ciężar samodzielnej organizacji całego przedsięwzięcia. Jedyne, co trzeba zrobić, to dokonać właściwego wyboru sali.

Na co zwrócić uwagę wybierając salę na komunię?

Sala na komunię powinna być przede wszystkim odpowiedniej wielkości, czyli nie za duża i nie za mała, żeby pomieścić wszystkich zaproszonych na przyjęcie gości wraz z osobami towarzyszącymi, a jednocześnie nie sprawiać wrażenia nieco pustej, jeśli zaproszenia ograniczone zostaną jedynie do najbliższej rodziny i chrzestnych dziecka. Warto też zwrócić uwagę na wystrój sali. Wskazane jest, by dominowała w nim biel, symbol czystości nierozerwalnie związany z sakramentem Eucharystii – w tym kolorze pięknie będą prezentować się obrusy i serwetki, zbliżony odcień powinny mieć też ściany sali i wypełniające ją dekoracje takie jak wstążki, balony czy kwiaty. Tak przygotowana oprawa przyjęcia komunijnego nada mu elegancki charakter i stworzy uroczysty klimat. Aby sala na komunię zyskała dodatkowo oryginalny akcent, można jeszcze pokusić się o efektowne oświetlenie (u nas jest ono standardowym wyposażeniem każdej z wynajmowanych sal).

Dlaczego warto zorganizować komunię w wynajętej sali?

Jak wspomnieliśmy, organizacja przyjęcia komunijnego w wynajętej sali jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, energii i pieniędzy, a jednocześnie zapewnia najlepsze możliwe warunki do rodzinnej celebracji tego wyjątkowego wydarzenia, jakim jest pierwsza komunia święta. Wynajmując salę na komunię nie musisz się praktycznie o nic martwić – wystarczy ustalić z nami szczegóły uroczystości i to my wszystkim się zajmiemy. Zadbamy o każdą kwestię, od dekoracji po menu, a nawet nocleg dla gości z daleka. Możesz być pewien, że przygotujemy dla Ciebie, Twojej pociechy i całej Waszej rodziny idealne przyjęcie komunijne.