Zalety małego kameralnego wesela

Zalety małego kameralnego wesela

Jak wyobrażasz sobie swoje wesele? Marzy Ci się wielka sala weselna wypełniona tłumem gości czy może wolisz kameralną uroczystość w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół? Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, dlatego wybór zależy od indywidualnych preferencji Pary Młodej. A żeby go ułatwić, poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety małych wesel, jakie często urządzamy w naszym domu weselnym.

Dlaczego warto urządzić kameralne wesele?

Na małą uroczystość zamiast dużej imprezy, decyduje się wiele par ceniących bliskie, rodzinne więzi i preferujących kameralny nastrój spotkań w nielicznym, dobrze znanym sobie gronie. To również dobry wybór dla introwertyków, którzy źle się czują w tłumie ludzi i w związku z tym obawiają się, że większe wesele może okazać się dla nich zwyczajnie męczące i zbyt stresujące – a nie tak przecież powinna wyglądać celebracja ślubnej przysięgi. Małe wesela są też z reguły znacznie spokojniejsze, choć oczywiście nie brakuje na nich świetnej zabawy, śmiechu i radości. O wiele rzadziej jednak zdarzają się na nich nieprzewidziane wpadki, takie jak kłótnie pomiędzy nieprzepadającymi za sobą członkami dalszej rodziny, którzy do tej pory się unikali i dopiero na weselu krewnych mają okazję się spotkać. Niewielka, kameralna uroczystość to także spora oszczędność, ponieważ zapraszając mniej gości Para Młoda zapłaci mniej za catering i obsługę kelnerską, niższy będzie też koszt wynajmu sali weselnej. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można potem wydać na podróż poślubną lub inwestycję we wspólną przyszłość.

Jak wygląda organizacja małego wesela?

Organizacja kameralnego przyjęcia nie jest tak problematyczna jak organizacja dużej imprezy, choćby dlatego, że małe sale weselne mają mniejsze obłożenie i dzięki temu łatwiej zarezerwować je na wybrany termin. A przecież znalezienie odpowiedniego miejsca to najważniejsze wyzwanie organizacyjne, przed jakim staje szykująca się do ślubu para, i to nie tylko dlatego, że miejsce takie zapewni potrzebną do zabawy przestrzeń, ale również z tego względu, że pozwoli stworzyć klimatyczny nastrój i zadbać o wyjątkową oprawę uroczystości. Dlatego sala weselna powinna być pięknie udekorowana kwiatami oraz magicznymi iluminacjami – i tak właśnie wygląda nasza kameralna sala weselna.